WYJĄTKOWE MIEJSCE NAD JEZIOREM RAJGRODZKIM

Pensjonat RAJ&SPA

Pensjonat Raj*** umiejscowiony jest w niezwykle ciekawej, malowniczej i unikatowej okolicy: nad Jeziorem Rajgrodzkim, w otoczeniu licznych jezior, kompleksów leśnych, stawów i bagien, w spokojnym miasteczku, którego historia sięga czasów plemienia Jaćwingów. (Od nazwy ich osady – Raj – pochodzi nazwa zarówno miasta, jak i Pensjonatu.)

Lokalizacja Pensjonatu posiada wiele walorów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Urozmaicona linia brzegowa Jeziora Rajgrodzkiego, graniczy na długich odcinkach z lasami i terenami mało zmienionymi jeszcze przez cywilizację. Lasy te stanowią ostoję dla wielu zwierząt, w tym wilków, jeleni i łosi. Kompleks graniczy z jednym z najdzikszych w Polsce terenów – bagnami biebrzańskimi, a także stanowi fragment korytarza ekologicznego między puszczami województwa podlaskiego a lasami warmińsko-mazurskimi.

Wypływające z jeziora rzeka Jegrznia i Kanał Kuwasy zaopatrują w wodę tereny bagienne, co sprzyja rozwojowi bogatej flory i fauny wodno-błotnej. Na południe od Rajgrodu znajduje się rezerwat przyrody Czapliniec Bełda chroniący kolonię lęgową czapli siwej, które gniazdują też na brzegu Jeziora Rajgrodzkiego.

 
Na krajobraz kulturowy okolicy składają się: zabytkowa wieś Wojdy, układ urbanistyczny Rajgrodu i liczne stanowiska archeologiczne (np. Rajgród: obozowisko kultury niemeńskiej – mezolit, brąz; obozowisko kultury perstuńskiej- paleolit; obozowisko kultury janisławickiej – mezolit; Rybczyzna: obozowisko kultury niemeńskiej i jaćwieskiej).
Kolejne walory to malownicze krajobrazy, strefa ciszy, jaką objęty jest zbiornik oraz dogodny dojazd (droga 61 Warszawa-Augustów)

Jako wielofunkcyjny całoroczny obiekt dla naszych gości oferujemy:

WELLNESS & SPA

Dodatkowo oferujemy dla naszych gości:

Łaźnię parową, Saunę suchą oraz Saunę na podczerwień INFRARED w godz. 19.00-21.00

Na życzenia Państwa w innych godzinach sauny będą odpłatne

Łaźnia parowa – 40 zł /godz.

Sauna sucha – 40 zł / godz.

Saunę na podczerwień INFRARED – 30 zł /godz.

Bilard – 15 zł / godz.

Gondola- 200 zł/godz.(max 8 osób)

Do zwiedzania w naszej okolicy we własnym zakresie